517260_153

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام بهمن نجفی در گفتگو با خبرنگار بسیج، گفت: در راستای غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف بسیجیان ازجمله؛ کودک، نوجوان و جوانان، طرح جوانه های صالحین در استان اجرا می شود.

معاون تعلیم و تربیت بسیج سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام، یادآور شد: پایگاه های مقاومت بسیج به عنوان مجریان طرح با محوریت مربی و سرگروه های حلقه های تربیتی در کنار فرماندهان و اعضای شورای پایگاه ها، نقش کلیدی و اساسی را در اجرای کمی و کیفی این برنامه دارند و علاوه بر پرکردن اوقات فراغت علاقه مندان، بستر جذب آنان به شجره طیبه بسیج را فراهم می آورند.

وی، برنامه های طرح جوانه های صالحین بسیج را در دو بخش تقسم کرد و گفت: کارآفرینی و تولید همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی اولین بخش برنامه های این طرح است که در راستای آن، اجرایی کردن طرح های تولیدی و اقتصادی در سطح پایگاه و محله، بازدید از کارگاه های تولیدی و بنگاه های زودبازده، ایجاد گفتمان در راستای تقویت تولید ملی، سرلوح اقدامات می باشد.

معاون تعلیم و تربیت بسیج استان، افزود: برنامه های ورزشی، تفریحی، هنری و …، دومین بخش فعالیت در قالب طرح جوانه های صالحین می باشد که شامل؛ برگزاری مسابقات و کلاس های مختلف ورزشی و انجام بازی های سنتی و بومی، اردوهای مختلف، بازدید از اماکن دیدنی و تفریحی و برگزاری کلاس های هنری می باشد.

نجفی، افزود: 268پایگاه مقاومت بسیج شامل؛ 165پایگاه برادران و 103پایگاه خواهران در شهرستان های 9گانه استان چهارمحال و بختیاری برای پر کردن اوقات فراغت بسیجیان در فصل تابستان آماده شده اند تا با اجرای برنامه های متنوع؛ فرهنگی، ورزشی، علمی و قرآنی و… میزبان علاقه مندان باشند.

وی، ادامه داد: هزینه برگزاری کلاسهای طرح جوانه های صالحین، بسیار ناچیز است و در برخی از پایگاه های مجری طرح نیز رایگان می باشد.

نجفی از علاقه مندان به شرکت در برنامه های طرح جوانه های صالحین ویژه اوقات فراغت فصل تابستان، خواست برای ثبت نام به پایگاه های مقاومت بسیج در سراسر استان چهارمحال و بختیاری مراجعه کنند.