520737_589

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ سرهنگ پاسدار علی کیهانی، در گفتگو با خبرنگار بسیج، از راه اندازی 188کارگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان بروجن طی یکسال گذشته خبر داد.

فرمانده سپاه بروجن گفت: با راه اندازی 188کارگاه اقتصاد مقاومتی با هزینه بالغ بر 23میلیارد ریال در این شهرستان، بیش از 480نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی، ادامه داد: تسهیلات اعطایی از سوی نیروی انسانی بسیج شهرستان بروجن، 6میلیارد ریال بوده که در قالب ایجاد کارگاه های قالی بافی، نانوایی و تراشکاری به 90 متقاضی واگذار شده است.

كیهانی یادآور شد: بسیج سازندگی سپاه ناحیه بروجن نیز با اعطای 17میلیارد ریال تسهیلات به 98 نفر در ایجاد کارگاه های زودبازده نقش بسزایی را در سال 94 ایفا کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه بروجن، خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری نیز، ۳۰۰ نفر از بسیجیان عضو حلقه های صالحین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجن، در قالب اردوهای یك روزه جهادی در سطح شهرستان به خدمت رسانی پرداختند.

وی افزود: بسیجیان پایگاه های مقاومت با ساماندهی بسیج سازندگی در عرصه های كشت گیاهان دارویی، هرس درختان و اصلاح و احیاء باغات مثمر به كشاورزان خدمت رسانی كردند.

فرمانده سپاه ناحیه بروجن افزود: اردوهای طرح هجرت بسیج دانش آموزی با شركت ۳۰۵ نفر از دانش آموزان در سطح شهرستان از اول تیر ماه به مدت دو ماه آغاز می شود.

وی گفت: دانش آموزان در این اردوها به زیباسازی، رنگ آمیزی و بهسازی مدارس نیازمند تعمیر پرداخته و همچنین در كلاس های فوق برنامه فرهنگی، هنری و عقیدتی شركت می كنند.