سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه نظام اسلامی از بدو پیروزی خود در بهمن 1357 همواره در معرض تهدیدات دشمنان بیرونی و برخی عوامل داخلی آنان بوده است، گفت: برخی خواص انقلاب اسلامی به خاطر تحلیل های غلط عملاً از خط ولایت فاصله گرفته و در فتنه هایی که پیش آمده دچار لغزش های غیر قابل جبرانی شده اند.

وی با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 افزود: اگر تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور مردم و بسیجیان در مقابل آن فتنه عظیم و خصوصاً در 9 دیماه 1388 نمی بود، امروز سرنوشت انقلاب و کشور طور دیگری رقم می خورد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج، نهم دیماه را جلوه ای از برکات الهی بر این ملت دانست و گفت: 9 دی ماه باطل السحر فتنه بود که در آن ایام، پس از ماه ها تبلیغات سنگین علیه نظام و انقلاب اسلامی هنگامی مردم احساس کردند که هدف از آشوب های خیابانی اسلام و اصل نظام اسلامی می باشد، با حضوری کم نظیر وحدت و انسجام خود را به رخ بدخواهان این ملت کشیدند.

سردار غیب پرور در ادامه ضمن تأکید بر گرامی داشت هر ساله این روز به عنوان یوم ا… گفت: همانطور که در 9 دی 1388 امت حزب ا… و بسیجیان جان برکف این روز را به نماد وحدت پیرامون اسلام و ارزش های اسلامی تبدیل کردند، امسال نیز مردم بیدار در اقصی نقاط کشور با برگزاری مراسم مختلف و جلسات روشنگرانه، آمادگی خود را برای دفاع از ولایت و نظام اسلامی نشان خواهند داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از این گفتگو ضمن اعلام آمادگی بسیج برای همکاری با دستگاه های مختلف برای حل مشکلات کشور افزود: مردم ولی نعمتان انقلاب هستند و با حضور مردم است که مشکلات کشور حل شده و تهدیدات علیه آن دفع می گردند.

سردار غیب پرور در پایان با تأکید بر هوشیاری کامل بسیجیان مقابل فتنه های احتمالی آینده گفت: تمامی بسیجیان در اطاعت از امام خامنه ای ولی امر مسلمین جهان و دفاع از کیان ایران اسلامی و حفظ منافع ملی لحظه ای درنگ نخواهند کرد.